Pasja: BIBLIOTEKA!

Temat szkolenia: Zrób to sam! Angażujące metody pracy z młodzieżą

Termin I: 18 października 2016 r., godz. 10:00-14:00

Termin II: 19 października 2016 r., godz. 10:00-14:00

Miejsce szkolenia: WBP w Olsztynie, ul. 1 Maja 5

Krótki opis szkolenia:
Celem warsztatu jest zdobycie i pogłębienie wiedzy w zakresie pracy z młodzieżą, opartej o aktywne zaangażowanie samych młodych ludzi. Uczestnicy poznają sprawdzone sposoby na przygotowanie działań młodzieżowych oraz narzędzia ułatwiające współpracę z młodzieżą – w tym narzędzia aktywizujące grupę, narzędzia coachingowe, służące wspieraniu młodych ludzi, zapobieganiu czy radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami. Uczestnicy „sprawdzą” na jakim etapie jest współpraca z młodzieżą w ich bibliotekach, czym dysponują, co mogą zrobić. Każdy uczestnik wypracuje model działania z młodzieżą, możliwy do zrealizowania w swojej bibliotece.

Po warsztacie uczestnik:

  • Będzie wiedział jak tworzyć atrakcyjną ofertę działań dla młodzieży WSPÓLNIE z młodzieżą,
  • Będzie znał narzędzia przydatne w pracy z młodzieżą
  • Będzie wiedział jak przygotować działania dla młodzieży oparte o: media społecznościowe, przestrzeń miejską, zagadnienia związane z budowaniem kariery,
  • Będzie potrafił zaprojektować konkretne działanie skierowane do młodzieży,
  • Będzie wiedział gdzie szukać wskazówek i inspiracji dotyczących przyszłych działań dla młodzieży.

Trener: Agata Warywoda

Bibliotekarka, edukatorka, członkini sieci dla bibliotekarzy LABiB, trenerka kompetencji cyfrowych. Przez ponad trzy lata związana zawodowo z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle, gdzie była odpowiedzialna za opracowanie i wdrożenie programu edukacji medialnej oraz pracę z młodzieżą w zakresie wzmacniania ich zasobów i budowania ścieżki kariery. Koordynowała sekcję wolontariatu, wspierała młodzież w realizacji projektów „Youth Story”, „Freedom 3D”, pracowała nad stworzeniem w jasielskiej bibliotece Strefy M2 – przestrzeni dedykowanej młodzieży. Obecnie pracuje w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie m.in.: koordynuje projekt EasyMatura.pl skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Formularz zgłoszenia na 18 października 2016 r.

Formularz zgłoszenia na 19 października 2016 r.


Sponsorzy