Konferencja

25 listopada 2009 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie odbyła się konferencja podsumowująca projekt, podczas której przedstawiono wyniki działań przeprowadzonych w ramach cyklu imprez projektowych, których tematem przewodnim była bajka.

Podczas konferencji zostały wręczone nagrody laureatom konkursu na scenariusz zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem bajki oraz laureatom konkursu „Internetowy test bajkowy”. Bibliotekom, które włączyły się w obchody III Światowych Dni Bajki wręczono wyróżnienia.

Zaprezentowane zostało też wydawnictwo z pracami laureatów konkursu na scenariusz zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem bajki.

Konferencję zakończył wykład Zbigniewa Głowackiego, dyrektora Olsztyńskiego Teatru Lalek pt. „Tajemnice dobrej inscenizacji - rady reżysera”.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele bibliotek publicznych województwa warmińsko-mazurskiego, dyrektorzy i wychowawcy Przedszkoli Miejskich w Olsztynie, psychologowie i pedagodzy, rodzice oraz przedstawiciele mediów lokalnych.

Oprawę artystyczną konferencji stanowiły projekty scenografii i kukiełki ze zbiorów Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Napisali o nas:
Radio Orthodoxia. Artykuł z dnia 27.11.2009
Nowe Życie Olsztyna. Artykuł z dnia 26.11.2009
Olsztyn 24 Artykuł z dnia 25.11.2009
Olsztyn 24 Galeria z dnia 25.11.2009