O Bibliotece

Biblioteka Niemiecka i Medioteka Języka Niemieckiego to kolekcje udostępnione czytelnikom Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przez Goethe-Institut w Warszawie w ramach współpracy partnerskiej obu instytucji.
Biblioteka Niemiecka to bogaty zbiór beletrystyki, książek popularnonaukowych, słowników i encyklopedii oraz multimediów, audiobooków i płyt CD, prezentujący współczesną literaturę, kulturę i sztukę niemiecką.
Jest to propozycja nie tylko dla studentów germanistyki i lektorów języka niemieckiego, ale także dla każdego, kto zainteresowany jest szeroko rozumianą kulturą Niemiec oraz chce doskonalić swoje umiejętności językowe.
Kolekcja obejmuje szeroki wybór niemieckojęzycznej prozy współczesnej, poradniki językowe, leksykony i słowniki, publikacje dot. teorii języka i literatury oraz bogaty zbiór albumów prezentujących architekturę, malarstwo, grafikę, rzeźbę oraz fotografię współczesnych artystów niemieckich.
Medioteka Języka Niemieckiego to zbiór materiałów metodycznych oraz multimedialnych, skierowanych szczególnie do osób uczących się języka niemieckiego, nauczycieli i studentów germanistyki. Oprócz klasycznych podręczników znajdują się tu multimedialne kursy językowe, różnorodne ćwiczenia tematyczne i gramatyczne, propozycje gier i zabaw oraz audiobooki dostosowane do różnych poziomów znajomości języka niemieckiego. Propozycją dla nauczycieli są publikacje z serii Ferstudieneinheit., które są bogatym źródłem wiedzy z zakresu glottodydaktyki.
Z Biblioteki Niemieckiej i Medioteki Języka Niemieckiego może na miejscu skorzystać każdy, kto odwiedzi dział Wypożyczalnię Literatury Pięknej i Obcojęzycznej WBP (ul. Stare Miasto 33). Osoby zapisane do naszej biblioteki mogą wypożyczać książki na warunkach określonych w regulaminie.

Godziny otwarcia:

Pn-Pt9:00-19:00
So9:00-14:00

Lokalizacja:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna
ul. Stare Miasto 33
10-026 OlsztynKolekcje: Biblioteka Niemiecka i Medioteka Języka Niemieckiego znajdują się w Wypożyczalni Literatury Pięknej i Obcojęzycznej.

Kontakt:

Martyna Chrzanowska
+48 89 527 57 97
goethe@wbp.olsztyn.pl


Goethe-Institut w Polsce:
https://www.goethe.de/polen

Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia”:
http://www.borussia.pl

Dla zainteresowanych nauką języka niemieckiego:
Centrum Egzaminacyjne Goethe-Institut przy UWM w Olsztynie:
http://www.goetheinstitut.olsztyn.pl

Dla nauczycieli:
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
http://www.wmodn.olsztyn.pl
Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego
http://www.psnjn.home.pl

▲do góry