III Wojewódzki Zlot Moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki
15-16 września 2011 r.

III Wojewódzki Zlot Moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki na Warmii i Mazurach odbył się w czwartek, 15 września 2011 r. Do Starego Ratusza, siedziby Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie i miejsca Zlotu, przyjechało 45 moderatorów DKK z całego województwa. Powitania uczestników oraz uroczystego otwarcia dokonała Wiesława Borkowska-Nichthauser, zastępca dyrektora WBP w Olsztynie. Następnie głos zabrała Elżbieta Kalinowska, przedstawicielka Instytutu Książki odpowiedzialna za Program DKK. Na jej ręce zostało złożone pismo skierowane do Grzegorza Gaudena, Dyrektora Instytutu Książki a podpisane przez wszystkich uczestników Zlotu, z podziękowaniem za wsparcie merytoryczne i finansowe projektu.

Kolejne punkty programu Zlotu to m.in. krótkie przypomnienie pięcioletniej historii Dyskusyjnych Klubów Książki na Warmii i Mazurach oraz prezentacje działalności klubów z Bartoszyc, Braniewa, Rynu, Szczytna, Kiwit, Lidzbarka Warmińskiego i Mikołajek. Prezentacji dokonali moderatorzy poszczególnych klubów, a ich wypowiedzi ubarwiały pokazy multimedialne oraz zdjęcia ze spotkań klubowiczów.

Po krótkiej przerwie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do dyskusji dotyczącej najciekawszych spotkań autorskich oraz najciekawszych, najbardziej kontrowersyjnych i najtrudniejszych książek przeczytanych w ramach spotkań DKK. Moderatorzy wymienili się swoimi spostrzeżeniami, uwagami na temat poszczególnych tytułów książek i zachęcali się wzajemnie do zaproszenia poszczególnych autorów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, jednym z punktów programu III Zlotu było spotkanie z Gościem Specjalnym. W tym roku moderatorzy spotkali się z Wojciechem Jagielskim, dziennikarzem i reportażystą. Spotkanie, które poprowadziła Ewa Zdrojkowska, redaktorka z Radia Olsztyn, było okazją do bliższego zaznajomienia się z warsztatem dziennikarskim Wojciecha Jagielskiego, lepszego poznania jego reporterskiej twórczości oraz do zdobycia jego autografu.

W poobiedniej części Zlotu było również intensywnie, a sprawił to warsztat „Jak zachęcać” prowadzony przez Wojciecha Szalkiewicza, wykładowcę w Olsztyńskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie. Moderatorzy dowiedzieli się, jak sprawnie konstruować informację prasową, jak nawiązać i rozwijać kontakty z mediami oraz jak promować działalność klubów, aby zainteresować jak najszerszą liczbę mieszkańców.

III Wojewódzki Zlot Moderatorów DKK na Warmii i Mazurach zakończył się późnym wieczorem uroczystą kolacją, która była okazją do nieformalnej wymiany doświadczeń pomiędzy moderatorami.

▲do góry    ◄cofnij