Wiesława Borkowska-Nichthauser

OD REDAKTORA

W kolejnym numerze Bibliotekarza Warmińsko-Mazurskiego znajdziecie Państwo prezentowane informacje, opinie, recenzje, zestawienia bibliograficzne, kalendaria.

W stosunkowo obszernym opracowaniu dr Jana Chłosty prezentujemy sylwetkę Emilii Sukertowej-Biedrawiny, od 14 października 1971 roku patronki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Jej dokonania naukowe dla wielu osób mogą okazać się mało znane.

W rozdziale pierwszym zamieszczamy sprawozdania i opinie na temat ogólnopolskich konferencji bibliotekarskich; naukowej - dr Danuty Koniecznej „Biblioteka otwarta na zmiany”, V Forum Młodych Bibliotekarzy – Natalii Czerniewicz, Katarzyny Kresymon, Kongresu” Biblioteka: lubię to!” – Joanny Demko, Renaty Pietrulewicz. Jest różnorodnie i ciekawie.

Dzielimy się z Państwem wzruszającym wystąpieniem Pana Thomasa Ziai, konsula ambasady amerykańskiej, który przyjechał do Olsztyna na otwarcie wystawy „Afganistan. Pragnienie życia”.

W kalendarium z życia bibliotek prezentujemy wyjątkowo obszerny materiał przesłany przez dyrektorów bibliotek terenowych. Dziękuję za przekazane do tego działu informacje. Wiele osób pozna ciekawe formy pracy bibliotek publicznych.

Serdecznie zapraszam do lektury.

Powrót