Maria Tuczyńska
p.o. Dyrektora Biblioteki Publicznej w Rynie

 

PANI DYREKTOR ODESZŁA NA ZASŁUŻONĄ EMERYTURĘ

 

31 sierpnia 2005 roku zamknął się okres pracy zawodowej pani Bogusławy Marchelewicz-Owczarczak, dyrektorki Biblioteki Publicznej w Rynie. Odeszła na zasłużoną emeryturę po 35. latach pracy, w tym 33. latach w zawodzie bibliotekarza.

Pani Bogusława (ur. 26.12.1949 r. w Ełku) ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Białostockiej, następnie - z wynikiem bardzo dobrym - Państwowe Studium Kulturoznawstwa i Bibliotekarstwa na Wydziale Bibliotekarskim w Łodzi. Wkrótce podjęła pracę w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Białostockiej jako kierownik Wypożyczalni dla Dorosłych, gdzie przepracowała trzy lata (od 1 sierpnia 1970 r. do 31 sierpnia 1973 r.). Następnie pracowała na stanowisku instruktora kulturalno-oświatowego w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach (15.09.1973 - 31.07.1974 r.) oraz krótko (15.09.1975-31.08.1975 r.) w Klubie Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku na stanowisku kierownika. Od 1 września 1975 r. wróciła do zawodu bibliotekarza w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Rynie i przepracowała tu 30 lat, w tym na stanowisku kierowniczym - 29 lat i 8 miesięcy. Swoje zajęcia wykonywała z pasją oraz szacunkiem do drugiego człowieka, pełniła wręcz swego rodzaju misję bibliotekarską w społeczności ryńskiej. Chętnie też służyła swoją wiedzą i fachowym doświadczeniem, zarówno czytelnikom, jak i swoim współpracownikom.

Przekazuję Pani Bogusławie słowa podziękowania i wdzięczności za trud włożony w kierowanie Biblioteką Publiczną w Rynie, za wkład w rozwój czytelnictwa w gminie Ryn oraz za umiejętności dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem ze swoimi współpracownikami i czytelnikami. Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności w dalszym życiu osobistym, a także możliwości czynnego wypoczynku na emeryturze. Dziękuję, pani Bogusławo.

cofnij