Proszę czekać

trwa ładowanie strony...

Książka z bajkami

W ramach realizacji projektu opublikowane zostały wierszowane bajki autorstwa Sylwii Grodzkiej-Samselskiej i Marka Samselskiego. Część z nich dotarła już do dzieci w formie bajek czytanych przez Piotra Fronczewskiego. Wydana książka stanowi interesujący materiał biblioterapeutyczny dla osób pracujących z dziećmi. Ilustracje do książki wykonane zostały przez doświadczonego artystę – Iwonę Bolińską-Walendzik.


O autorach

Sylwia Grodzka-Samselska – urodziła się i wychowała w Olsztynie. Tu ukończyła filologię polską, następnie w Warszawie studia logopedyczne. Mieszka w Szczytnie. Pracuje z dziećmi i młodzieżą w szczycieńskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Marek Samselski – olsztynianin, podróżnik i publicysta. Jest autorem felietonów, opowiadań, tekstów piosenek, wierszy i aforyzmów. Prowadzi Koło Zainteresowań Literackich w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.

Sylwia i Marek są szczęśliwymi rodzicami swoich ukochanych pociech – Oliwki i Piotrusia.

Iwona Bolińska-Walendzik – mieszka i tworzy w Olsztynie. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. Zajmuje się batikiem, projektowaniem graficznym i ilustracją książkową. Jest autorką ponad dwudziestu prezentacji indywidualnych m.in. w: Bejrucie, Wilnie, Warszawie, Łucku, Olsztynie, Jeleniej Górze, Nidzicy. Stypendystka miasta Olsztyna w 2003 i w 2005 r. oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2008 r.


fot. Grzegorz Wadowski

DYNIA W PODRÓŻY

Leży pod płotem dynia i myśli, że może
by tak wybrać się nad morze
i do Szwecji popłynąć statkiem
albo do Helsinek na tratwie,
bo pod tym płotem czas jej się dłuży,
na pewno przyjemniej jest w podróży
wylegiwać się w słońcu,
no i udało się w końcu
ruszyć w świat naszej dyni,
wiemy, że na razie dotarła do Gdyni

S. Grodzka-Samselska, M. Samselski, Baju baj patataj, Olsztyn 2008, s. 28

Ilustracje do wiersza wykonane przez dzieci z Przedszkola nr 13 w Olsztynie podczas spotkania z autorem książki "Baju baj patataj" 19 listopada 2008 r. w WBP w Olsztynie

Ilustracja wykonana przez autora - Marka Samselskiego